PRETEKY PSÍCH ZÁPRAHOV POD DOHĽADOM GPS JEDNOTIEK ONI SYSTEM

20. 3. 2017

V dňoch 4. – 6. marca 2017 sa konal 25. ročník medzinárodných pretekov psích záprahov s názvom Ľadová jazda a my sme boli pri tom.

Zúčastnilo sa 30 tímov, ktoré sa skladali vždy z 8–10 psov, jedného mushera, ale tiež bežkára. Nie len početné družstvá, ale aj divácky zaujímavý hromadný nočný štart radí preteky medzi unikáty.

Pretekári v 3 etapách ušli celkom 150 km, a to všetko s plným, až osemdesiatkilovým vybavením. Medzi jednotlivými etapami totiž bivakovali vo voľnej prírode, odkázaní iba sami na seba.

Celé preteky boli monitorované GPS jednotkami ONI system, ktoré boli umiestnené do saní každého družstva. Organizátori, ale aj priaznivci tak mohli psie záprahy sledovať online ako vo webovej aplikácii, tak aj v mobilnej aplikácii NAM tracker. Týmto spôsobom dopredu vedeli, kedy a kde majú prísť fandiť svojím favoritom, ktorí akurát prechádzajú okolo. GPS sledovacími jednotkami boli vybavené tiež skútre organizátorov, čo bolo dôležité napríklad pri riešení ťažkostí so zranením ťažných psov.

Víťazi extrémneho preteku sa stali musher Jiří Vondrák s bežkárom Davidem Chaloupským a desaťčlenným záprahom aljašských husky. Ľadovou jazdou zvládli vo výbornom čase 8:15:51. Gratulujeme a budeme sa tešiť zas nabudúce.

Viac informácii o akcii – web a facebook Ľadová jazda-memoriál Dr. Václava Vojtěcha

Kontaktujte nás

Dispečing
ONI system
(+421) 650 540 062

Dohľad
NAM®technology
(+421) 902 596 848