STE FANÚŠIK RALLY? NAHLIADNITE DO ZÁKULISIA

8. 4. 2015

Rally je nebezpečný šport. Pretekári jazdia vysokou rýchlosťou. Adrenalín stúpa. Organizátori rally chránia pomocou jednotiek ONI system divákov i pretekárov pred náhlou situáciou.

Začína ďalší ročník pretekov Majstrovstvá ČR v rally

Už 6. rokom sa NAM system, divízia ONI system, podieľa na zaistení bezpečnosti pretekov rally, ktoré sa jazdia v rámci Majstrovstiev Českej republiky v rally alebo Majstrovstiev Českej republiky v Sprintrally. Akcie prebiehajú pod hlavičkou Autoklubu Českej republiky.

Aby mohli organizátori preteky rally organizovať, musia splniť mnoho podmienok, ktoré zaistia bezpečnosť obyvateľov a pretekárov. Jazdci často prechádzajú mestami a obcami, rýchlostné skúšky sa jazdia v teréne. Akcie sa zúčastní mnoho ľudí a zložiek, ktorých je potrebné na diaľku koordinovaťdispečeri, traťoví komisári, sanitky, vrtuľníky a samotní pretekári.

ONI system jednotky pre rally, ktoré sú nainštalované v súťažiacich autáchzvyšujú bezpečie divákov i pretekárov a chránia ich pred neočakávanou situáciou. Dispečeri majú vďaka webovému portálu www.onisystem.net prehľad o online pohybe jednotlivých vozidiel. Dispečing sleduje pohyb pretekárov na trati, dostáva automaticky informácie o havárii a o prekážke na trati. Je schopný do vozu odoslať žltú vlajku, čo je pokyn k ukončeniu preteku.

FOTOGALÉRIA BARUM RALLY ZLÍN 2014

Kontaktujte nás

Dispečing
ONI system
(+421) 650 540 062

Dohľad
NAM®technology
(+421) 902 596 848