DOCHÁDZKOVÉ JEDNOTKY NA EXTRÉMNYCH PRETEKOCH V BESKYDÁCH

3. 11. 2016

Chodíte radi po horách? Havířovská organizácie ZIP každoročne organizuje extrémne vytrvalostné preteky v Beskydách s názvom 5BV. Tohtoročný ročník sa konal 14. – 16. októbra a zúčastnilo sa ho až šesť sto milovníkov hôr v dvojčlenných družstvách.

Už sám názov pretekov – 5BV – hovorí, že pretekári mali za úlohu zdolať práve 5 beskydských vrchov s celkovým prevýšením okolo päťtisíc metrov. Dokopy mali prejsť trasu dlhú 120 kilometrov, a to všetko za časový limit 34 hodín. Účastníci pretekov dopredu nevedeli, aké vrcholy ich čakajú. Cestu im skomplikoval dážď, hmla a blato.

Aby sme organizátorom pomohli rýchle vyhodnotiť poradie pretekárov, zapožičali sme im dochádzkové jednotky pre označenie kontrolných bodov na všetkých vrcholoch a čipy pre každý štartujúci pár. Pretekári sa pri prechode kontrolným bodom identifikovali priložením svojho čipu k dochádzkovej jednotke. Vďaka tomu mohli organizátori v reálnom čase sledovať, ktorými kontrolnými bodmi už tými prebehli. Po skončení pretekov rýchle a efektívne vyhodnotili poradie pretekárov. Ušetrila sa tak obrovská kopa ručného spracovávania údajov a mnoho hodín práce dobrovoľníkov.
Ako to nakoniec všetko dopadlo? Na výsledky sa môžete podívať tu: http://www.5bv.cz/cz/vysledky/all

A čo vy? Myslíte si, že by ste tieto preteky zvládli?

Kontaktujte nás

Dispečing
ONI system
(+421) 650 540 062

Dohľad
NAM®technology
(+421) 902 596 848