Prejsť na jednu nádrž až 1700 km? Aj to je možné

23. 9. 2016

Už 24. septembra 2016 sa pri Mladej Boleslave uskutočnia preteky v úspornej jazdy Škoda Economy Run pre benzínové aj naftové vozidlá značky Škoda. Cieľom je dokázať, že v bežnej cestnej premávke je možné jazdiť priemernou rýchlosťou, s malou spotrebou paliva a zároveň sa chovať ohľaduplne k životnému prostrediu.

Toto tzv. eko rally má  hneď niekoľko zvláštností! Všetci pretekári pôjdu bežnými, pretekovo neupravenými vozidlami značky Škoda, a to za normálnej prevádzky po cestách 1. a 2. triedy. Celková dĺžka trati je cca 320 km. Rozhodujúce pre získanie titulu víťaza je nie len spotreba paliva, ale aj dodržovanie pravidiel cestnej premávky. Zvíťazí posádka, ktorá dosiahla najnižšie množstvo emisií CO2 v gramoch na ubehnutý kilometer a nedostala penalizáciu za porušenie pravidiel.

Už po tretí krát sme partnerom akcie. Naše GPS jednotky ONI system určené do zapaľovania auta monitorujú pohyb závodných vozidiel. Umožňujú tak kontrolu, či všetci dodržujú pravidlá a neskracujú trať alebo neprekračujú povolenú rýchlosť.

Vo farbách ONI system tohto roku pôjdu dvaja pretekári – Marek Tomíšek a David Kazda s vozidlom Škoda Octavia Combi 1,9 TDI z roku 2007. Marek je špecialista na úspornú jazdu. Vďaka analýze štýlu jazdy vodiča pomocou GPS jednotiek ONI system dokázal zlepšiť svoje jazdecké vlastnosti na maximum. S bežnou Škodou Octavia G-Tec s motorom 1,4 TSI/81 kW spaľujúceho okrem benzínu tiež stlačený zemný plyn, sa mu podarilo posunúť hranice. Bez návštevy čerpacej stanice prešiel po natankovaní pred štartom rovných 1700 kilometrov!

Držíme im palce, nech tento rok vyhrajú.

Viac informácií o pretekoch sa dozviete na www.economyrun.cz a na www.usporne.info/7968-skoda-economy-run-2016-se-blizi-uvidime-se-tam/.

Kontaktujte nás

Dispečing
ONI system
(+421) 650 540 062

Dohľad
NAM®technology
(+421) 902 596 848